sobota, 6 listopada 2010

blog robótkowy

Gdy mialam kilka lat, Mama nauczyła mnie prawych i lewych oczek, trochę coś tam probowałam robić na drutach dla moich lalek. Można powiedzieć, że miały po pewnym czasie dość zasobną garderobę;) Lata minęły, a mi przypomniała się stara umiejętność. Zaczęły się wlaśnie ciemne, chłodne dni, jesienne wieczory, szarugi i mgły, a ja mieszkam, może nie na końcu świata, ale na odludnym, nowopowstającym osiedlu na obrzeżach Gdańska. Zaczęłam więc znowu dziergać...i zobaczymy dokąd zaniesie mnie moja ambicja;)

Jako pierwsza - na rozgrzewkę powstała chusta. Kupiłam tylko dwa motki Elian klasik, tylko po to, żeby w ogole przypomnieć sobie dzierganie, ale jak już sprułam kilka "próbek", to natrafilam na blog tojazdzid.blog.onet.pl, a tam na schemat chusty tu schemat, więc się za nią zabrałam. Miałam zbyt mało wlóczki, więc jest mała, ale w planach mam powiększenie jej szydełkiem (jak przypomnę sobie z kolei jak się nim operuje).

Oto moje pierwsze wytwory: chusta i beret;)W między czasie powstała dużo większa chusta, robiona tym samym wzorem, z angory. Był to prezent i nie zdążyłam zrobić zdjęcia...
Teraz czekam na zamówione włóczki.....i jest parę projektów w planach.

1 komentarz:

  1. Milo, ze dolaczylas do blogujacych dziergaczek. Bardzo fajnie zapowiada sie u Ciebie. Wszystkiego dobrego zycze.

    OdpowiedzUsuń